Dijecezanski biskup, prema propisima crkvenog zakona, kad su veliki i teški razlozi može vjernicima dati oprost od nesudjelovanja na nedjeljnim svetim misama kao i ostalim svetkovinama i zapovjednim blagdanima. Jedan takav veliki i teški razlog je upravo pandemija Coronavirusa koji se proširio i u naše krajeve.

Pridržavajući se svih uputa koje je donijela mjerodavna crkvena vlast u našoj zemlji, objavljujemo službeni dopis poglavara naše mjesne crkve biskupa Franje Komarice koji možete pročitati u nastavku.

Dobro je znati da će, sve misne nakane koje smo mi kao župa zaprimili od svojih vjernika, biti uredno prikazane, ali bez nazočnosti vjernika.

Ove odluke stupaju na snagu od 18. ožujka i svaki je vjernik dužan ih se pridržavati u svrhu općeg dobra, i sprečavanja daljnjeg širenja ovog virusa.