Na slavu Božju i ugodu puka njegova 22.listopada 2018. godine obavljena je posveta novoizgrađene samostanske i župne crkve sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu. Obred posvete crkve i oltara obavio je biskup banjolučki mons. Franjo Komarica. Valja istaknuti kako je za dan posvete izabran upravo 22. listopad – spomendan sv. Ivana Pavla II. koji je i sam na Petrićevcu u svom drugom apostolskom pohodu Bosni i Hercegovini pod slavljem svete mise obavio beatifikaciju Ivana Merza, banjolučanina.

Pogledajmo što sveto pismo veli o posveti crkve:
Blagdan posvete crkve je blagdan Crkve-zajednice vjernika, naroda Božjega koji se u crkvi-zgradi okuplja. Stoga predslovlje veli: „U ovoj kući koju si nam dao ti izgrađuješ na svoju slavu živi hram, a to smo mi”. Prema Novom zavjetu Krist je novi hram, jer u njemu prebiva slava Očeva (Iv 17,22). I vjernici su hram Božji ukoliko su živi udovi Kristova tijela (1 Kor 6,19; Rim 8,11), oni su živo kamenje koje se ugrađuje u duhovni hram, zaglavni je kamen Krist (1 Pt 2,4-5)

Prisjetimo se kroz fotografije kako je to izgledalo na danu posvete: