U predvečerje svetkovine sv. Franje Asiškog naša je franjevačka zajednica na Petrićevcu obavila obred preminuća sv. oca Franje. Obred preminuća predvodio je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović, a misnim slavljem predsjedao fra Dujo Ljevar, župni vikar u mirovini uz koncelebraciju desetorice svećenika banjolučkog kraja.
Obred preminuća sv. Franje jedinstven je obred u katoličkoj crkvi, pored muke Gospodina našega Isusa Krista na Veliki Petak. Na obredu i misnom slavlju nazočilo je oko 50 vjernika, Petrićevačke ali i susjednih župa.

U svojoj propovijedi fra Dujo se osvrnuo na svijetli primjer sv. Franje za sve nas i potaknuo nas na razmišljanje trebamo li i mi slijediti primjer sv. Franje. Po završetku obreda uslijedilo je druženje ispred crkve uz čašicu razgovora.