Na blagdan sv. Nikole, u nedjelju 6. prosinca, u našoj je župi po završetku euharistijskoga slavlja sveti Nikola obradovao najmlađe župljane Petrićevca.

Svetu misu predvodio je župni vikar fra Tomislav Svetinović u zajedništvu s mališanima, njihovim roditeljima i drugim vjernicima. Uloga sv. Nikole pripala je Dominiku Šimiću.

Nakon Petrićevca, sveti Nikola obradovao je i mališane u župi Motike gdje je sveto misno slavlje predvodio gvardijan i župnik fra Domagoj Šimić. Drago nam je da smo, unatoč situaciji uzrokovanoj pandemijom koronavirusa i ove godine uspjeli obradovati naše mališane.

Inače, sveti Nikola je biskup, svetac, zaštitnik djece, putnika i pomoraca. Prema narodnom vjerovanju, činio je i čudesa. Poput Isusa smiruje uzburkano more i zato je zaštitnik mornara. Svojim blagoslovom ozdravlja dijete kojem je zapela riblja kost u grlu, te ga nazivamo i zaštitnikom djece. U svom životu uvijek se borio protiv nepravde i za ljubav prema bližnjemu u kojem je prepoznavao Boga. Sveti Nikola putniče, moli za nas!

Za više fotografija kliknite ovdje