Dana 02. veljače 2023. godine u samostanskoj i župnoj crkvi na Petrićevcu okupilo se petnaestak vjernika koji su došli na blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu. Na početku je prethodio obred blagoslova svijeća ispred samostanske i župne crkve potom se u procesiji ušlo u kapelu sv. Ivana Pavla II gdje je slavljena sveta misa. Svetu misu je predslavio samostanski vikar fra Tomislav Svetinović. U svojoj homiliji fra Tomislav je podsjetio na važnost i značaj današnjeg blagdana kao i na to da je nekad tek ovim blagdanom završavalo Božićno vrijeme. Također je naglasio kako ove svijeće, koje su u današnjem obredu blagoslovljene, trebaju biti upotrijebljene kroz naredno vrijeme za razne prigode. Jer svijeća jest stvorena da bi izgarala i pružala svijetlo, a upravo to svjetlo i jest sam Isus Krist kojega je tim imenom nazvao starac Šimun.