Dana 21. i 22. listopada ove godine 15ak župljana župe Trn kod Banja Luke hodočastilo je u Međugorje.

Polazak u Međugorje bio je u četvrtak u 5 sati ispred župne crkve. Nakon dolaska u Međugorje uputili smo se na Brdo ukazanja, a zatim na odmor i ručak nakon čega je bio odlazak na brdo Križevac. U večernjim satima sudjelovali smo na sv. misi i klanjanju. Time je završio prvi dan našeg hodočašća. Drugog dana poslije jutarnje svete mise i doručka uputili smo se prema franjevačkom samostanu Rama-Šćit , gdje nas je srdačno dočekao gvardijan fra Andrija Jozić, koji je kratko i sažeto predstavio povijest samostana, ali i cjelokupnog Ramskog kraja. Nakon toga župljani su se uputili u razgledavanje crkve i veoma bogatog samostanskog muzeja. Na kraju posjeta predahnuli smo uz kavu i posjetu suvenirnici gdje smo za sebe mogli priuštiti po koju uspomenu na Ramu i Ramski samostan. Nakon dva dana ispunjena molitvom, druženjem, smijehom i radošću zajedništva krenuli smo put Banja Luke.

Igor Majkić