Caritas biskupije Banja Luka i ove godine obilježio je Međunarodni dan starijih osoba u Socijalnom centru Caritasa “Ivan Pavao II.” – Dom za starije osobe u Banjaluci.

Obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba, započelo je sv. Misom koju je predvodio fra Anto Šimunović, župnik župe Kotor Varoš, uz koncelebraciju direktora Caritasa, msgr. dr. Miljenka Aničića. Fra Anto je u propovijedi istaknuo, kako je Bogu važna svaka ljudska dob – kako mladost tako i starost. Međunarodni dan starijih osoba dolazi na blagdan sv. Male Terezije; ona je jednim tihim i skromnim životom u molitvi i odricanju zaslužila da je slave i Bog i ljudi. To je pokazatelj i starijim osobama da i oni, i te kako, imaju što dati ovom svijetu. Isusa nisu pokazali moćnicima ovog svijeta, u Hramu ga nisu dočekali veliki svećenik i njegovi velikodostojnici, nego starac Šimun i starica-udovica Ana, napominje fra Anto.

Poslje sv. Mise upriličen je prigodni program uz pjevački zbor Osnovne škole „Miloš Crnjanski“ Petrićevac. Direktor Caritasa povodom Međunarodnog dana starijh osoba uputio je čestitke stanarima Doma i korisnicima Caritasove kućne njege a zahvalio osoblju Doma i osoblju kućne njege na predanom radu sa starijim osobama.