Dana 09. listopada u župnoj i samostanskoj crkvi na Petrićevcu Zlatni pir proslavili su naši jubilejci Ilija i njegova supruga Jelica Josipović. Pod svetom misom koju je u 12 sati slavio gvardijan i župnik fra Domagoj Šimić, Ilija i Jelica su nakon punih 50 godina svoga zajedničkog života ponovno obnovili svoje bračne zavjete. Naime, ovih dvoje ljudi su, prije 50 godina rekli svoje doživotno „DA“, baš na Petrićevcu pa su i svoj Zlatni pir imali želju proslaviti na istom mjestu u prisustvu mnogobrojne rodbine i prijatelja kako iz okolice Banja Luke tako i iz susjedne Hrvatske.

Inače Ilija i Jelica su živjeli u župi Motike, kada su nakon rata bili prisiljeni odseliti u Hrvatsku gdje žive i danas. No, ljubav prema rodnoj grudi je učinila da često navraćaju u svoju rodnu župu Motike na svoje imanje koje sve do sada nisu ni prodali ni zamijenili.

Našim svečarima želimo da ih dobri Bog, zajedno s njihovom djecom, unucima i ostalom rodbinom, poživi još puno godina u zdravlju i veselju!

Samostan Petrićevac