Dana 22. listopada 2021. godine, na spomendan sv. Ivana Pavla II., pape, naša franjevačka zajednica proslavila je treću obljetnicu posvete samostanske i župne crkve na Petrićevcu. Na ovaj dan, prije tri godine, posvećena je novoizgrađena samostanska i župna crkva na Petrićevcu. Bio je to radostan događaj kako za mjesno bratstvo ovog samostanskog područja tako i za vjernike ovoga kraja. Uz ovaj spomendan i posvetu crkve vezuje se i sjećanje na pastirski pohod pape Ivana Pavla II. Banjoj Luci i župi Petrićevac. Podsjećamo da je tom prigodom na svečanom misnom slavlju papa Ivan Pavao II. izvršio beatifikaciju (proglašenje blaženikom) Banjolučanina Ivana Merza. Ove godine se navršilo punih 18 godina od toga nezaboravnog događaja.

Jučerašnje misno slavlje u 17 sati predvodio je fra Ivica Matić, sadašnji župnik župe Sanski Most, a u vrijeme dolaska pape bio je gvardijan na Petrićevcu. Uz desetak svećenika koji su koncelebrirali na misnom slavlju okupilo se oko 70-ak vjernika iz obližnjih župa. U svojoj propovijedi fra Ivica nas je podsjetio na djelo i osobu ovoga sveca te kako se i mi trebamo nadahnjivati svime onime što je sv. Ivan Pavao II. činio.

Za animiranje misnog slavlja pobrinula se vokalna skupina Arabella iz župe Rumboci kod Rame. VS Arabella osnovana je 2012. godine pod ravnanjem profesorice Sonje Cvitanović. Skupinu čine žene i djevojke koje svoje slobodno vrijeme koriste za opuštanje i druženje uz dobru pjesmu. Repertoar im je raznolik, od obrada klapskih, duhovnih i stiliziranih bosanskih pjesama do različitih popularnih domaćih i stranih skladbi. Ostvarile su brojne nastupe u BiH i Hrvatskoj kao i u inozemstvu Austriji i Albaniji od kojih su velik broj bili humanitarnog karaktera. Godine 2015. nastupile su na festivalu klapa “Klape Gospi Sinjskoj”  u Sinju, te 2016. na festivalu duhovne glazbe “Svjetlost dolazi” u Zadru. Na tom festivalu su nagrađene za najbolju glazbu skladanu za svoju prvu pjesmu Molitva. Ista je skupina nakon mise upriličila prigodni koncert pod ravnanjem profesorice Sonje Cvitanović. Svojim skladnim pjevanjem i prelijepim glasovima uz raznovrstan repertoar svjetovnih pjesama, ove su članice uzveličale jučerašnji događaj. Nakon koncerta gvardijan fra Domagoj Šimić sve je prisutne pozvao na zakusku i zajedničko druženje u prostorijama samostana.

Na ovim dolje linkovima možete u cijelosti poslušati sve pjesme koje su članice VS Arabella izvodile na svome jučerašnjem koncertu:

1. Majka Mari kose plela
  2. Oči boje lavande