Dana 17. siječnja 2024. godine župa Petrićevac proslavila je svog nebeskog suzaštitnika sv. Antu Pustinjaka, opata. Samoj proslavi prethodila je i trodnevna priprava kroz svete mise, molitvu krunice i pobožnost sv. Anti Pustinjaku te sakrament pomirenja.

Svečano misno slavlje supatrona predslavio je fra Damir Pavić, tajnik franjevačke provincije Bosne Srebrene, uz koncelebraciju šestorice svećenika. U svojoj vrlo nadahnutoj propovijedi progovorio je o stalnoj borbi koju čovjek svakodnevno vodi oko sebe i u sebi i koja ponekad nije uspješna. Međutim, ako u tu borbu krenemo s vjerom, kao David u borbu s Golijatom, i ono nemoguće postaje pobjeda. Sve to povezao je sa životom sv. Ante Pustinjaka, koji se tijekom svoga života borio protiv napada demona.

Odlomke iz knjige sv. Atanazija: “Život sv. Antuna Pustinjaka”, u kojima se govori o načinu života i djelima jednog od otaca monaštva možete pronaći ovdje.

Svete mise trodnevnice kao i svečano misno slavlje svojim su pjevanjem animirali pjevači iz banjolučkih župa pod ravnanjem Dorotee Bekić, voditeljice župnog zbora na Petrićevcu. Bilo je doista prekrasno slušati usklađene zvukove orgulja, flaute i raskošnih glasova banjolučkih crkvenih pjevača.

Neka Vas sve prati Božji blagoslov i zagovor sv. Ante Pustinjaka!

Sveti Anto Pustinjače, moli za nas!