Sv. Stjepana Prvomučenika proslavili smo, kao i dosadašnjih godina, misnim slavljem na groblju Motike.

S obzirom da su mnogi naši župljani tih Božićnih dana u Banjoj Luci u posjeti svojim najmilijima, isti su uz naše ostale župljane prisustvovali i misi za sve pokojne u našem groblju prisjećajući se naših starih župljana te su ujedno imali priliku i za susret.

Misu je predvodio gvardijan i župnik s Petrićevca, fra Domagoj Šimić. U homiliji se dotaknuo važnosti da u današnjim izazovnim vremenima mladi sačuvaju vjeru naših predaka te da je naš zadatak to na njih prenijeti.

Sv. Stjepan je bio prvi kršćanski mučenik, prihvatio je Kristov nauk i propovijedao Radosnu vijest, istovremeno čineći djela milosrđa. To je i naš poziv za svaki dan.

U ovim radosnim danima želimo svima da osjete Kristovu ljubav ljubeći jedni druge te da naša srca postanu jaslice – mjesto gdje je Isus dobro došao.

Autor teksta: Ivana Lukenda