Ove se godine navršilo 19 godina od pohoda sv. Ivana Pavla II., pape u grad Banja Luku i našu župu Petrićevac gdje je bilo upriličeno svečano misno slavlje. Do tada naša je samostanska i župna crkva ležala u ruševinama i gromadama betona i čelika punih 8 godina. Pred dolazak pape odlučeno je da se krene u raščišćavanje terena. Tada su se stvorili uvjeti da se na temeljima srušene crkve podigne današnja, četvrta u nizu, crkva na Petrićevcu. Danas ona svojom ljepotom plijeni poglede svih putnika koji u Banja Luku ulaze iz pravca Bosanske Gradiške.

Izgradnja nove crkve trajala je od 2003 do 2018. godine. Baš na dan sv. Ivana Pavla II. banjolučki biskup Franjo Komarica ju je i posvetio. Ove godine smo, 22. listopada, na dan sv. Ivana Pavla II. proslavili četvrtu obljetnicu od posvete naše crkve. Svečano misno slavlje u 11 sati predvodio je fra Tomislav Svetinović, samostanski i župni vikar uz koncelebraciju svećenika iz samostana kao i okolnih župa banjolučkog kraja.

Fra Tomislav je u prigodnoj homiliji iznio nekoliko važnih osobina ovog Velikog pape i naglasio koliko je taj čovjek činio dobra dok je hodao ovom zemljom. Nadalje, fra Tomislav je progovorio i o našoj današnjoj realnosti. „Iduće godine naša će župa obilježiti 20 punih godina od dolaska pape Ivana Pavla II., svetog. Kako će to biti obilježeno ostaje nam za vidjeti. No, nepobitna je činjenica da je stanje ostalo gotovo ne promijenjeno i da se broj vjernika nije povećao. Iako je toga značajnog dana papinog pohoda bilo onih koji su obećavali i uvjeravali da će se neke stvari promijeniti na bolje, na žalost, mi tome danas nismo svjedoci. No bilo kako bilo nama je dalje živjeti i pokušati svoje živote uskladiti po primjeru pape Ivana Pavla II., svetog.“ Istaknuo je fra Tomislav.

Svečano misno uzveličali su članovi zbora, u osnutku, na čelu s orguljašicom s. Julijanom Djaković. Nakon svete mise za sve sudionike bila je upriličena „čašica razgovora“ i druženje ispred samostanske crkve.