Dana 7. ožujka, 2021. godine, na treću nedjelju Korizme, Akcija Hrvatskog Caritasa „Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“, kojoj je cilj povezivanje i pomoć najpotrebnijima i najugroženijima kroz strukturalnu i projektnu pomoć Caritasima u BiH, okupila je ljubav i zajedništvo u crkvi sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu.

Svečano misno slavlje s početkom u 10 sati predvodio je biskup Banjolučki mons. Franjo Komarica. S njim u koncelebraciji bio je i biskup Varaždinski i predsjednik Hrvatskog Caritasa mons. Božo Radoš, koji je uputio prigodnu homiliju. Uz domaćina petrićevačkog samostana gvardijana fra Domagoja Šimića i samostanskog vikara fra Tomislava Svetinovića tu je još bio i mons. Michael Landau, predsjednik Caritasa Europa te još šestorica svećenika, pročelnika Caritasa biskupija u BiH.

Ove godine domaćin susreta ispred banjolučke biskupije, bila je franjevačka župa Petrićevac, koja je u nedavnom ratu uz ostale župe banjolučkog kraja jako stradala i opustošena. Ovim događajem se željelo naglasiti zajedništvo i suradnja između Caritasa BiH i Hrvatske te kako je i sam biskup Radoš u homiliji naglasio da se ovom nedjeljom želi potaknuti na još veću međusobnu solidarnost i zajedništvo među hrvatskim narodom koji je nastanjen u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i dijaspori.

Za više fotografija kliknite ovdje