Drage naše i dragi naši koji ste do sad redovno pratili župni listić našeg samostana i župe sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu. Zbog svima vama dobro poznate trenutne vanredne situacije povodom pandemije Coronavirusa i zbog svih odluka koje su izdale kako civilne tako i crkvene mjerodavne vlasti naše zemlje, mi fratri s Petrićevca smo donijeli odluku privremeno obustaviti izdavanje župnog listića.

Jedan od razloga je i taj što nisu svi naši župljani u mogućnosti pratiti ovaj listić preko naše web stranice, nego samo kroz tiskani primjerak. Stoga da ne bi bili uskraćeni za praćenje listića, odlučili smo, dok se ne stvore normalni uvjeti pauzirati s izdavanjem. U nadi da ćete imati razumijevanja pozdravljamo vas franjevačkim pozdravom Mir i dobro!

Još jednom ponavljamo kroz ovo vrijeme neće biti javnog slavljenja svetih misa s narodom. A Sve misne nakane, koje smo primili izmolit će se uredno bez nazočnosti naroda!

U nastavku vam predlažemo molitvu pape Franje koju stavljamo svima na srce da mole za prestanak ove pošasti.

Molitva pape Franje Djevici Mariji, Zdravlju bolesnih, u opasnosti od koronavirusa

Marijo, ti bez prestanka sjajiš tijekom našeg putovanja kao znak spasenja i nade. Povjeravamo ti sebe, Zdravlje bolesnih, koja si kraj Križa bila blizu Isusove patnje, čuvajući čvrstom svoju vjeru. Ti, „Spasiteljice naroda Rima“ znaš što nam je potrebno i vjerujemo da ćeš osigurati sve što nam treba tako da se, kao i u Kani Galilejskoj, radost i slavlje mogu iznova vratiti nakon ovog trenutka kušnje. Pomozi nam, Majko Božje Ljubavi, da se suobličimo Očevoj volji i da činimo sve što nam Isus govori, On koji je preuzeo naše patnje na sebe, ponio naše boli, da bi nas po Križu doveo do radosti Uskrsnuća. Tražimo utočište pod tvojom zaštitom, o sveta Majko Božja. Ne preziri naše vapaje – nas koji smo stavljeni na kušnju – i izbavi nas od svake opasnosti. O slavna i blagoslovljena Djevice! Amen