Župnik župe Petrićevac fra Ivo Orlovac obavijestio je Biskupski ordinarijat u Banjoj Luci, da je župljanin njegove župe starosjedilac Anto Pletikosa na Veliki petak, 3. travnja 2015., u večernjim satima u svome dvorištu bio napadnut. Zbog zadobivenih povreda bio je u Hitnoj pomoći u Banjoj Luci, koja ga je uputila u Kliničko-bolnički centar te obavijestila policiju.

Iz naknadno prikupljenih informacija saznaje se da starac ima 86 godina i da živi sam u svojoj kući. Prema pričanju starca njega je kamenom pogodio u glavu i razbio ju njegov susjed doseljenik, a nakon toga su i unuci toga doseljenika gađali starca kamenjem. Starac je „sav krvav“ tažio pomoć od susjeda doseljenika, ali ju nažalost nije dobio. Jedan mu se starosjedilac smilovao te ga odvezao u Hitnu pomoć, a zatim i u bolnicu, najprije na očni odjel, a potom na odjel uho-grlo-nos. Tu su mu uradili potrebne medicinske intervencije.

Nije poznato je li policija, koja je u bolnici vidjela ozlijeđenog starca posjetila napadača i je li išta poduzela da se starac zaštiti.

Biskup Komarica, nakon što je saznao o ovom čudnom i nemilom incidentu, zamolio je osoblje Biskupijskog Caritasa da razvidi mogućnosti kako pomoći ozlijeđenom starcu.