Dana 16. ožujka, župu Petrićevac pohodio je Kolumbijac evangelizator i misionar, laik g. Marino Restrepo. Naime, on se ovaj mjesec nalazi na prostorima BiH i Hrvatske i župa Petrićevac je imala čast ugostiti čovjeka koji je na vrlo specifičan način doživio svoje obraćenje te kako je sam rekao izlazak iz „tame u svjetlo“. Njegov raniji život (prije obraćenja) bio je poput većine ljudi koji su bili slavni i utjecajni. Onda je uslijedio jedan turbulentan period njegovog života kada je od strane gerilaca bio otet. U zatočeništvu je proživio punih 6 mjeseci koji su njega ostavili ogroman trag gdje je zapravo i počelo njegovo obraćenje. Detaljnije o ovom svjedočanstvu možete poslušati na linku dolje ispod.

Prije samog svjedočanstva bila je sveta misa u 17:00 sati koju je predvodio ordinarij naš biskup Franjo Komarica uz koncelebraciju gvardijana fra Domagoja i vikara fra Tomislava. U kapeli sv. Ivana Pavla II. okupilo se oko 80-ak vjernika s Petrićevca i okolnih banjolučkih župa.