U trajanju od 05. do 07. siječnja franjevački samostan i župa sv. Ante Padovanskog ugostio je šezdeset i dva člana Frame Uskoplje zajedno sa njihovim duhovnim asistentom fra Zvonimirom Batistom, župnim vikarom u Uskoplju.

U svojoj trodnevnoj posjeti framaši su kroz bogat i raznovrstan program imali priliku upoznati se kroz razne znamenitosti grada na Vrbasu. Od značajnih točaka programa valja izdvojiti animiranje i sudjelovanje na svetoj misi u banjolučkoj prvostolnici sv. Bonaventure, gdje su na svetkovinu Bogojavljenja pod misnim slavljem koje je predvodio biskup banjolučki emeritus i apostolski upravitelj mons. Franjo Komarica proslavili njegovu 38. obljetnicu biskupskog ređenja. Naime, mons. Franju Komaricu za biskupa banjolučkog zajedno s još sedmoricom biskupa zaredio je 06. siječnja 1986. godine u bazilici sv. Petra u Rimu sam sveti otac Ivan Pavao II.

Nedjeljno misno slavlje na blagdan Krštenja Gospodinova koje je predvodio fra Zvonimir Batista također su animirali mladi framaši u samostanskoj i župnoj crkvi sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu.

Središnji prostor okupljanja, objeda, druženja, kojeg su framaši koristili za cijeloga svog posjeta Banjoj Luci bila je novouređena dvorana fra Ivice Matića smještena u kripti samostanske i župne crkve odakle su posjećivali kulturne i vjerske znamenitosti našega grada.

Svoj trodnevni posjet Frama Uskoplje zaključila je posjetom nekoć najvećoj trapističkoj opatiji u svijetu – Mariji Zvijezdi i centru za rehabilitaciju ovisnika u Aleksandrovcu.