I ove godine, ali u puno većem broju nego ranijih godina, po tradicionalnom običaju, na spomendan sv. Josipa radnika, 01. svibnja obavljen je obred blagoslova polja u Šargovcu. Prošle tri godine zbog svih mjera oko virusa Corone odaziv vjernika za proljetni blagoslov polja bio je jako malen. Hvala Bogu ove godine se okupilo oko 30-ak vjernika Šargovčana koji najvećim dijelom žive u Republici Hrvatskoj.

Sam obred blagoslova polja imao je župnik i gvardijan fra Domagoj Šimić, a svetu misu nakon blagoslova imao je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović. Fra Tomislav je u prigodnoj homiliji istaknuo povezanost današnjeg spomendana sv. Josipa radnika s obredom blagoslova polja jer je i sam sveti Josip bio čestiti radnik, po zanimanju tesar te bi svatko od nas po uzoru na njega svoj svagdašnji kruh trebao zarađivati časno i pošteno. I samo na taj način ćemo onda imati od Boga njegov blagoslov.

Nakon mise još neko vrijeme svi sudionici su se bili zadržali u ugodnom raspoloženju uz čašicu razgovora te su se nakon toga uputili svatko svojim putem.