Kako je to već ustaljeni običaj i praksa na našoj župi, nedjelja uoči svetkovine Svih Svetih obavlja se molitva za pokojne (opijela) i slavi se sveta misa na groblju svetoga Franje poznatije kao Fratarsko groblje. Budući da se ono nalazi u neposrednoj blizini petrićevačkog samostana, i što se na tome groblju običavaju ukopavati preminuli fratri – ujaci ovog samostanskog područja to groblje nosi naziv Fratarsko.

Ove godine bilo je to 27. listopada na 30. nedjelju kroz crkvenu godinu. Prije svete mise koja je bila u 11:00 h gvardijan fra Domagoj i samostanski vikar fra Tomislav sat i pol prije mise bili su na raspolaganju vjernicima koji su pohodili grobove svojih milih i dragih za moljenje opijela. Ove godine broj vjernika je bio skoro duplo veći u odnosu na prošlu godinu. Lijepo vrijeme, ali i poticanje ljudi da ne zaboravljaju počivališta svojih najmilijih su uvelike doprinijeli tome. Dao Bog da se i iduće godine okupimo u još većem broju.

Za više fotografija kliknite ovdje