U subotu, 3. listopada, franjevačka zajednica na Petrićevcu u zajedništvu s nekolicinom vjernika kao i redovnica te dijecezanskih svećenika obilježila je sjećanje na dan kada je sv. Otac Franjo napustio ovaj svijet i otišao u susret onome čije je rane na svome tijelu nosio. Uslijed pandemije koronavirusa ,ove godine obred preminuća (Transitus) i sveta misa su upriličeni u prostorijama župne i samostanske crkve na Petrićevcu.

Ovogodišnji Transitus i svetu misu predvodio je župni vikar fra Ante Ivanović koji je u svojoj propovijedi istaknuo kako obred Transitusa kao i sveta misa sami po sebi govore puno više od propovijedi. Također je istaknuo da nekad u životu puno govorimo, a da opet ništa ne kažemo. Stoga u ovakvim trenucima potrebno je zašutjeti i promatrati ono što se događa. Upravo večerašnji događaj govori više od riječi. Bogu hvala pa je i ove godine na dostojanstven način obilježen obred preminuća našega sv. Oca Franje.

Za više fotografija kliknite ovdje