U predvečerje 03. listopada i ove je godine naša franjevačka zajednica na Petrićevcu na poseban način častila trenutak kada je serafski otac Franjo pošao u susret sestrici smrti. Obred preminuća kojemu je predthodila molitva krunice predslavio je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović, a nakon obreda uslijedilo je svečano misno slavlje koje je predsjedatelj fra Dominko Batinić započeo uz “Slava Bogu na visini”. Uz fra Dominka na misnom slavlju koncelebrirala su desetorica svećenika.

Fra Dominko je u svojoj propovijedi govorio o životu i djelu sv. Franje i o tome kako bi i mi danas trebali slijediti njegov primjer. Obred preminuća i misno slavlje svojim pjevanjem animirao je nanovo okupljeni petrićevački zbor pod ravnanjem orguljašice s. Julijane Djaković.

Nakon završetka misnog slavlja gvardijan fra Domagoj Šimić pozvao je nazočne na čašicu ugodnog razgovora ispred crkve.