Danas, 11. prosinca 2022. godine na treću nedjelju došašća u crkvenom dvorištu samostanske i župne crkve na Petrićevcu bilo je posebno lijepo i svečano. Naime, povod okupljanja bio je „Advent na Petrićevcu“ kojim smo htjeli i u naš grad na Vrbasu donijeti „duh adventa“. Okupilo se stotinjak redovnika, redovnica, župljana župe Petrićevac i susjednih župa te svih drugih ljudi dobre volje.

Prigodni program započeo je čitanjem tekstova o smislu adventa s porukom da trebamo pripremiti svoja srca za dolazak Spasitelja. Naše najmlađe posebno je obradovao dolazak sv. Nikole i podjela prigodnih paketića. Dolazak sv. Nikole popratila je recitacija naše župljanke Renate. Svi oni malo stariji imali su priliku okrijepiti se uz kuhano vino, toplu čokoladu, čaj i kobasice. Uz sve to, upriličena je i tombola na kojoj su oni najsretniji dobili simbolične darove.

Zahvaljujući potpori grada Banja Luka, obitelji Barnjak i drugim darovateljima koji su na bilo koji način doprinijeli ovom događaju uspjeli smo realizirati „Advent na Petrićevcu“. Također, hvala framašima s Petrićevca, mladima iz Banja Luke i svima koji su doprinijeli organizaciji ovog događaja. Veliko hvala fra Dominku Batiniću, župniku župe Trn, koji je koordinirao zajedno s mladima ukrašavanje crkvenog dvorišta i izradu vanjskih jaslica.

Dok radosno iščekujete božićne blagdane neka vas vode riječi iz Svetog Pisma: „Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!“ (Mk 1, 3).

Mir i Dobro,

Martina Andrić