Kao da je bilo jučer. A zapravo je već prošlo dvadeset ljeta. Bilo je to točno 22. lipnja davne 2003. godine. Događaj za pamćenje ne samo garada Banja Luke nego i naše župe Petrićevca. I evo, ove godine smo proslavili punih 20. godina od dolaska svetog Ivana Pavla II., pape.

Svečano misno slavlje predslavio je nuncij u Bosni i Hercegovini, njegova ekscelencija mons. Fransis A. Chullikatt uz koncelebraciju nadbiskupa vrhbosanskog mons. Tome Vukšića, banjolučkog biskupa ordinarija mons. Franje Komarice, pomoćnog biskupa banjolučkog mons. fra Marka Semrena te velikog broja svećenika. Na ovom skupu bilo je prisutnih članova kako iz političkog, društvenog i gospodarskog života.

Ovaj dan 22. lipanj je ujedno bio i susret zborova banjolučke biskupije. Nakon Korone odlučeno je nastaviti s praksom susreta zborova. Tako su se ove godine, na Petrićevcu, na ovogodišnji jubilej, okupili zboraši iz 10-ak župa banjolučke biskupije. Oni su zajedničkim i skladnim pjevanjem pod ravnanjem s. Julijane Djaković i s. Benite Antolović uzveličali ovaj događaj.

Nakon svete mise nuncij je prvo blagoslovio zavjetnu sliku bl. Ivana Merza, a potom i kameni kip sv. Ivana Pavla II. pape koji je postavljen u dvorištu samostana na Petrićevcu.