Danas, 27. lipnja, upriličen je blagoslov polja u Ljevarima, župa Motike. Sveto misno slavlje predvodio je gvardijan samostana na Petrićevcu fra Domagoj Šimić, a u koncelebraciji je bio vikar fra Tomislav Svetinović. Euharistija je proslavljena u zajedništvu s troje župljana.

Inače se na ovaj dan u Ljevarima okupi daleko veći broj vjernika pristiglih uglavnom iz susjedne Hrvatske i drugih europskih zemalja, no ove je godine on uvelike smanjen zbog aktualne pandemije koronavirusa, a spomenimo i činjenicu kako je tijekom i nakon rata ovaj kraj velikim dijelom ostao bez svoga katoličkoga puka.

Tijekom svete mise i blagoslova u molitvi smo se sjetili svih onih koji su imali želju doći, ali zbog izvanrednih mjera to nisu bili u mogućnosti ispuniti. Neka nas kroz ovo vrijeme neizvjesnosti prati Božji blagoslov i pouzdanje u njega.

Za više fotografija kliknite ovdje