Na šestu nedjelju po Uskrsu upriličen je blagoslov polja u župi Motike u Ljevarima. Obred blagoslova polja kao i misno slavlje u kapelici svetog Križa predvodio je fra Domagoj Šimić, župnik i gvardijan. Na misno slavlje okupilo se dvadesetak vjernika. U obredu blagoslova polja fra Domagoj je zajedno s okupljenim pukom molio zaštitu od neprijetelja, munje, grada, zla vremena, kuge, corone, gladi i rata, te da Gospodin dadne i uzdrži plodove zemlje.

Nakon obavljenog blagoslova polja, nastavljeno je sa misnim slavljem. U svojoj homilij fra Domagoj se osvrnuo na sv, Ivana, čiju smo poslanicu imali priliku slušati u drugom čitanju, te pokušao približiti okupljenom puku što zapravo predstavlja ljubav o kojoj ova poslanica govori. Domagoj je u svom nadahnutom govoru protumačio i evanđelje „Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za prijatelje“. Ovim govorom Isus se oprašta od svojih učenika, rekao je između ostalog fra Domagoj.

Nakon završnog blagoslova u misi okupljeni su pozvani na druženje i razgovor. Molimo blagoslov polja od Gospodina Boga svemogućega da siđe na ova polja i sve nas i ostane vazda s nama.

Za više fotografija kliknite ovdje