Na četvrtu Uskrsnu nedjelju, Nedjelju Dobroga Pastira, 25. travnja, upriličen je tradicionalni blagoslov polja zajedno sa svetom misom u Novakovićima gdje se nalazi kapelica Srca Isusova i Marijina. Liturgijsko slavlje predvodio je banjolučki biskup mons. Franjo Komarica u koncelebraciji sa župnikom i gvardijanom fra Domagojem Šimićem uz pratnju bogoslova Banjolučke biskupije, Peru Vladića.

Slavlju je nazočio lijepi broj vjernika, što mještana, što onih koji su došli iz susjednih naselja na području župe ali i iz drugih krajeva.

Svetoj misi prethodio je obred blagoslova polja sačinjen od četiri postaje protkan svetopisamskim čitanjima, prosidbenim molitvama za oslobođenje od zla i prirodnih nepogoda te za blagoslov usjeva, polja, plodova zemlje, životinja i ljudi.

U svojoj je propovijedi biskup Komarica istaknuo važnost Božje pomoći i snage za čovjeka danas te je, osvrnuvši se na trenutnu globalnu situaciju pandemije koronavirusa, potaknuo prisutne vjernike da si posvijeste kako je pandemija grijeha puno pogubnija stvarnost za čovjekovu dušu jer ona razara bitni odnos s Bogom ali i s drugim ljudima. Upravo je Crkva mjesto susreta sa božanskim Liječnikom, Isusom Kristom, kojega imamo prilike susresti na svakoj nedjeljnoj misi, kazao je biskup. Zahvalio je tom prigodom ocima franjevcima iz samostana Petrićevac koji neumorno pružaju svekoliku duhovnu okrepu ljudima ovoga kraja upravo preko redovitih svetih misa koje se po ustaljenom rasporedu održavaju u župi i njenim filijalama.

Nakon svete mise vjernici su se zajedno s biskupom i župnikom zadržali u kratkom razgovoru te uz prigodni agape i zajedničku fotografiju obilježili ovaj za Novakoviće posebno svečan dan.

D.R.

Za više fotografija kliknite ovdje