Dana 17. rujna 2023. godine na 24. nedjelju kroz liturgijsku/crkvenu godinu obavljen je blagoslov kipova Blažene Djevice Marije i Milosrđa Božjeg u filijalnoj crkvi župe Petrićevac u Vujinovićima. Sveto misno slavlje kao i obred blagoslova predvodio je biskup banjolučki mons. Franjo Komarica uz konclebraciju gvardijana i župnika fra Domagoja Šimića.

U svojoj propovijedi biskup se osvrnuo na evanđelje koje govori o opraštanju, te nas potaknuo da mi moramo biti oni koji će praštati.

Po završetku misnog slavlja najprije je uslijedio blagoslov kipa Milosrđa Božjeg u visini od 90cm , a potom i veličanstvenog kipa BDM Bezgrešne u visini od 180cm. Oba kipa za župu Petrićevac, odnosno filijalu Vujinovići darovao je gosp. Josip Tadić – Pane, na čemu mu se po završetku misnog slavlja zahvalio i sam otac biskup darovavši mu medaljicu blagopokojnoga pape Benedikta XVI.

Po završetku misnog slavlja i obreda blagoslova uslijedilo je druženje uz čašicu razgovora i okrijepu za tijelo ispred filijalne crkvice.