Dana 28. ožujka 2024. godine u popodnevnim satima župljani Sanskog Mosta njih osmero zajedno sa svojim župnim upraviteljem fra Tomislavom proslavili su misu Posljednje večere. U odnosu na prošlu godinu ove godine broj vjernika je, na žalost, bio uvelike umanjen. U homiliji fra Tomislav je naglasio kako je ovo rođendan svete mise. Kao što je blagdan Duhova rođendan Crkve tako je Veliki četvrtak rođendan svete mise. Nadalje je istaknuo kako misu treba promatrati u četverostrukom smislu: Misa kao zahvala, misa kao hrana, misa kao mir i odmor, te misa kao zajedništvo.

Na drugi dan vazmenog trodnevlja u večernjim satima točnije u 18:00 sati u župi Sanski Most vjernici, njih 12 sudjelovalo je u obredima Velikog petka. Poznato je već kako se ovi obredi sastoje iz tri dijela. Prvi dio je služba riječi u kojem centralno mjesto zauzima izvještaj muke po Ivanu. Drugi dio obreda je štovanje svetog križa, i treći je sveta pričest. U kratkoj homiliji fra Tomislav je istaknuo smisao štovanja Isusovog križa ali i življenja svoga vlastitog života pod križem.

U predvečerje Velike subote vjernici Sanskog Mosta kako ovi domaći tako i pridošli iz dijaspore započeli su u 17:00 sati obrede Vazmenog bdjenja. Ovo su najbogatiji obredi u liturgiji Crkve. Sastoje se iz četiri dijela. Prvi dio je Služba svjetla. U tom obredu je sve lijepo, ali ponajviše do izražaja dolazi Hvalospjev Uskrsnoj svijeći (Exultet). Drugi dio je Služba riječi. Treći dio je krsna služba, a četvrti je euharistijska služba. Na obredima se okupilo oko 30-ak vjernika. Nakon obreda bio je blagoslov Uskršnjeg jela kojeg su vjernici bili donijeli na blagoslov.