Dana 11. lipnja 2023. na 10. nedjelju kroz godinu u župi Sanski Most podijeljen je sakrament svete krizme. Sanski Most će pamtiti ovaj događaj budući da se sakrament svete krizme u ovoj župi podjeljuje jako rijetko. U župnoj crkvi pod pučkom svetom misom pomoćni biskup banjolučki mons. fra Marko Semren podijelio je sakrament kršćanske zrelosti za četiri krizmanika: Valentinu Šeić, Antoniju Pranjić, Marka Šeića, te Juru Buhu.

Na misi se okupilo 60-ak vjernika kako domaćih tako i onih iz inozemstva.

Pola sata prije svete mise biskup fra Marko se susreo s krizmanicima te ih uz riječ ohrabrenja uveo u slavlje svete krizme. U prigodnoj pastirskoj poruci je nadopunio već ranije upućenu riječ krizmanicima. Svečano misno slavlje liturgijskim sviranjem i pjevanjem uzveličala je s. M. Julijana Djaković, milosrdnica sv. Vinka Paulskog. Na kraju mise upravitelj župe fra Tomislav se zahvalio najprije Bogu na današnjem danu, zatim Ocu biskupu na podjeli sakramenta i pohodu župi, te svima ostalima koji su na bilo koji način doprinijeli današnjoj proslavi.

Nakon svete mise u dvorištu župne crkve uslijedilo je kratko druženje uz razgovor s biskupom.