Dana 06. travnja 2023. u popodnevnim satima u župnoj crkvi u Sanskome Mostu vjernici ove župe zajedno sa svojim župnim upraviteljem fra Tomislavom obilježili su Veliki četvrtak misom Večere Gospodnje.

Na misi se okupilo petnaestak vjernika ove župe. U 16:00 sati započelo je svečano misno slavlje ulaznom pjesmom „Mi treba da se hvalimo križem Gospodina našega Isusa Krista“. Kako i nalažu liturgijski propisi već na samom početku mise svetohranište je bilo ispražnjeno, a pod misom su posvećene nove hostije kojima će se vjerni Božji puk pričestiti na obredima Velikog petka. Nakon što se počeo pjevati himan „Slava Bogu na visini“ oglasila su se sva zvona koja su potom utihnula. A tako će biti sve do Vazmenog bdijenja koje ćemo slaviti na Veliku subotu.

Poslije popričesne molitve posvećene hostije su u procesiji uz pjevanje pjesme „Usta moja uzdižite“ prenesene na zato pripravljeno mjesto gdje će se čuvati sve do Velike subote. Nakon iskazanog štovanja Presvetom oltarskom sakramentu vjernici su se razišli u šutnji i miru svojim kućama.