Drugi ovogodišnji blagoslov u župi Sanski Most bio je 30. travnja u 14:00 sati u groblju Poljak. Na tome groblju se okupilo 40-ak vjernika kako domaćih koji žive u Sanskome Mostu tako i vjernika iz dijaspore. U prilog tome idu i naredna dva neradna dana što su naši ljudi iskoristili da dođu u svoj rodni kraj, a samim time i sudjeluju u ovogodišnjem drugom po redu blagoslovu polja.

Prvo je uslijedio obred blagoslova polja. Nakon blagoslova bila je sveta misa koju je predvodio upravitelj župe Sanski Most fra Tomislav Svetinović. U svojoj propovijedi fra Tomislav se dotaknuo značenja blagoslova polja nastojeći pojasniti pravi smisao ove pobožnosti. Budući da je 4. Uskrsna nedjelja i nedjelja Dobrog pastira – nedjelja molitve za duhovna zvanja, fra Tomislav se osvrnuo i na današnju problematiku krize duhovnih zvanja kako u našim krajevima tako i u zemljama zapadne Europe.

Nakon svete mise mještani su se potrudili te na izlazu iz groblja sve prisutne počastili osvježavajućim pićem i pokojim slatkišem.