Federalno ministarstvo kulture i sporta početkom godine raspisalo je javni poziv za odabir programa i projekata koji će se sufinancirati iz proračuna Federacije Bosne i Hercegovine u transferu za obnovu kulturnog i graditeljskog naslijeđa za 2021. godinu.

Na taj natječaj prijavila se i župa sv. Ante Padovanskog – Bihać s projektom  „Izrada tehničke dokumentacije za dobivanje građevinske dozvole za revitalizaciju platoa i zvonika sv. Ante Padovanskog u Bihaću“ sa željom da bi uspjela pripremiti potrebnu dokumentaciju i nakon toga krenuti u obnovu i uređenje zvonika i samog platoa crkve sv. Ante Padovanskog u Bihaću, koji se ubraja među simbole grada Bihaća i gdje sve češće navraćaju turisti.

Komisija pri Federalnom ministarstvu prepoznala je značaj projekta te mu omogućila pomoć u iznosu od 12 000,00 KM. Dana 02. studenog 2021. godine potpisan je i ugovor s tvrtkom Urbing d.o.o koja će realizirati aktivnosti navedenog projekta. Tim činom započeli smo s dugo očekivanom realizacijom projekta revitalizacije platoa i zvonka crkve sv. Ante. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali i pomogli početak realizacije ovoga projekta.