U nedjelju, 15. kolovoza na groblju Crkvine u župi Barlovci proslavljena je svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Svetu misu predslavio je fra Domagoj Šimić, župnik i gvardijan s Petrićevca, a u koncelebraciji je bio fra Ivo Orlovac, župnik župe Barlovci.
Fra Domagoj je u propovijedi istaknuo lik Blažene Djevice Marije naglašavajući njezine vrline te ono po čemu bi nam ona trebala biti uzor u našem svakodnevnom životu. Uz to, posebno je istaknuo općenitu važnost i ulogu majke u društvu.
Na koncu misnog slavlja prisutnima se obratio župnik zahvalivši posebno svima onima koji su došli iz udaljenijih krajeva po kojima su vjernici ove župe razasuti, te onima koji su pomogli kako bi se groblje moglo održavati.

Za više fotografija kliknite ovdje