Dana 03. studenoga posljednje zbogom svome dosadašnjem župniku fra Ivici Matiću uputili su njegovi župljani zajedno s rodbinom i prijateljima.

U sklopu ispraćaja pokojnog fra Ivice svetu misu uz koncelebraciju nekolicine svećenika predvodio je banjolučki biskup mons. Franjo Komarica.

U svojoj propovijedi biskup Franjo je ohrabrio župljane Sanskog Mosta da svoj pogled usmjere prema Uskrslom Isusu Kristu.

Nakon mise gvardijan fra Domagoj je pročitao kratki, ali bogati životopis pok. fra Ivice te naglasio kako je misa zadušnica u petak 04. studenog u 12:00 sati u samostanskoj i župnoj crkvi. Nakon mise zadušnice bit će obred ukopa na obližnjem Fratarskom groblju.

Biskup Franjo moli opijelo na odru fra Ivice

Po završetku mise i opijela koje je izmolio biskup Franjo posmrtni ostaci našeg subrata su krenuli na posljednje putovanje prema Petrićevcu gdje je u poslijepodnevnim satima izloženo u samostanskoj i župnoj crkvi.