Ovu župu, prema ugovoru sa zagrebačkim nadbiskupom, opslužuju franjevci na određeno vrijeme od 1985. godine. Župnu crkvu u Gornjim Bogićevcima potpuno je srušila srpska vojska 5. listopada 1991. a župna kuća je teško oštećena.

Nakon oslobađanja ovih krajeva župnik je odmah počeo s obnovom kuće i vjeronaučne dvorane koja će služiti kao liturgijski prostor do izgradnje nove crkve za koju je plan napravio dipl. ing. arh. Aleksandar Bašić, a njena gradnja započela je 1998. Kamen-temeljac blagoslovio je 2. lipnja 1998. požeški biskup mons. Antun Škvorčević koji ju je i posvetio na blagdan Duhova, 3. lipnja 2001.

Župa ima i tri filijalne crkve: Dragalić, Smrtić i Gorice. U Dragaliću i Smrtiću se drže svete mise nedjeljom, a u Goricama subotom navečer. U filijali Smrtić izgrađena je i nova crkva sv. Ante Padovanskog čija je gradnja započeta 2008. godine za vrijeme župnika fra Ilije Stipića i većina radova je dovršena 2012. godine.

Po zadnjoj statistici na početku 2017. godine župa Gornji Bogićevci ima oko 1.866 vjernika u 648 obitelji.

Tekst preuzet s: https://www.bosnasrebrena.ba/node/550

Za više fotografija kliknite ovdje

Filijala sv. Ante Padovanskog – Smrtić

Filijala mučeništva sv. Ivana Krstitelja – Dragalić