U nedjelju, 9. prosinca, u našoj župi je organiziran doček sv. Nikole s dalekog puta. Misu je predvodio fra Dujo Ljevar, a pjevanje je animirao framin bend mladih.

Samom programu su se najviše veselili naši najmlađi, koji su s nestrpljenjem i uzbuđenjem čekali da se pojavi jedan od omiljenih svetaca među djecom. No, sv. Nikola nije došao sam. Sa sobom je poveo i krampuse koji su došli provjeriti tko je bio veoma dobar, a tko malo manje. Puk je dobacivao da su oni stari malo manje dobri i da ustvari oni trebaju na provjeru. Nakon provjere, krampusi  su izvijestili sv. Nikolu o tome.

Tijekom podjele paketića, koje su naši framaši pripremili za one najmlađe, pala je i koja suza zbog straha od krampusa. Međutim, sv. Nikola je i njih uspio smiriti i držati pod kontrolom te su bili poslušni do samoga kraja.

Kao i do sada, ovakvi događaji nam donesu malo veselja u župnu zajednicu te nas podsjećaju da ne zaboravimo brinuti o najmlađima. Nadamo se da će nam sv. Nikola opet doći u posjetu.

Ivana Lukenda