U jednoj od župnih kapela župe Motike, 16. kolovoza 2020. godine proslavljen je sv. Rok, hodočasnik. Sveto misno slavlje predvodio je gvardijan franjevačkog samostana na Petrićevcu, ujedno i župnik župe Motike, fra Domagoj Šimić. Na misnom slavlju okupilo se dvadesetak vjernika koji su uz poštivanje mjera kriznog stožera proslavili ovoga svetca. Fra Domagoj se u homiliji osvrnuo na pravednost, vjeru te važnost molitve za sve. Obzirom da je sv. Rok svetac poznat po ozdravljenju ni taj čimbenik nije izostao u homiliji ali i molitvama okupljenih. Po završetku misnoga slavlja okupljeni su imali priliku za čašicu toplog ljudskog razgovora i osvježenje. O ovom među vjernicima popularnom svetcu možete pročitati u župnom listiću br. 26 (20. nedjelja kroz godinu).

Za više fotografija kliknite ovdje