U nedjelju 1.12.2019. s početkom u 17:00 sati održana je redovita mjesečna duhovna obnova u Franjevačkom samostanu na Petrićevcu, na kojoj su se okupili članovi udruge Zdenac, te župljani naše župe na Petrićevcu.

Predavanje i sv. Misu predvodio je fra Domagoj Šimić, a tema je bila „S kušnjama i odricanjem u susret Gospodinu“. Fra Domagoj je između ostalog istaknuo kako su kušnje dio svakodnevnice u rastu duhovnog života, te kako im se suprotstavljamo svojim odricanjem, čiji smisao nije samo da se odričemo nečeg što volimo, jer netko to smatra dobrim i Bogu ugodnim, nego cilj odricanja je da se približimo Bogu i da tako sve svoje pouzdanje imamo u Isusu Kristu, jednostavno da budemo svakodnevno s Isusom poput apostola i mnoštva svetaca.

Duhovnu obnovu kao i sv. Misu glazbeno su animirali mladi iz Frame Petrićevac.