Danas, 2. kolovoza 2021. godine, u župi Barlovci proslavljena je svetkovina Gospe od Anđela, koja je supatron ove župe.

Sveto misno slavlje predvodio je p. Zvonko Topić, poglavar samostana Marija Zvijezda u Banjoj Luci. U koncelebraciji su bili fra Ivo Orlovac, fra Dujo Ljevar, fra Dominko Batinić, vlč. Marijan Stojanović i fra Domagoj Šimić. U svojoj propovijedi p. Zvonko je posebno govorio o osobinama i vrlinama Blažene Djevice Marije te o njezinoj odlučnosti da bude službenica Gospodnja i da se spremno odazove na Njegov poziv. Poticaj je ovo svima nama da razmislimo i upitamo se koliko smo i kako smo spremni prihvatiti i živjeti Božji poziv u svojoj svakodnevici.

Danas, na svetkovinu Gospe od Anđela, vjernici u crkvama posvećenim Gospi od Anđela diljem svijeta mogu dobiti potpuni ili porcijunkulski oprost grijeha. Tako je bilo i u župi Barlovci, vjernici su imali priliku ispovjediti se, sudjelovati na svetoj misi i pričestiti se te izmoliti Vjerovanje, Oče naš, Zdravo Mariju i Slava Ocu te molitvu na nakanu Svetoga Oca i dobiti potpuni oprost.

Na koncu misnog slavlja župnik fra Ivo Orlovac zahvalio je svima okupljenima što su došli i ove godine.

Za više fotografija kliknite ovdje