Danas, 28. lipnja, u župi Motike proslavljeni su apostolski prvaci i mučenici sv. Petar i Pavao, patron ove župe čiji se spomendan obilježava sutra. Svečanu svetu misu predvodio je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović.

U prigodnoj homiliji fra Tomislav je na jednostavan i razumljiv način vjernicima približio život i djelo ova dva kršćanska velikana istaknuvši brojne razlike, ali i zajedničke karakteristike njih dvojice. Njihove je živote nastojao približiti okupljenim vjernicima te im poslati poruku kako uistinu mogu biti ponosni na svoja dva zaštitnika i apostolska prvaka, te se utjecati njihovome zagovoru.

Misi je nazočio manji broj vjernika nego inače zbog aktualne pandemije koronavirusa.

Za više fotografija kliknite ovdje