U povodu blagdana sv. Nikole, nebeskog zaštitnika djece, u župama Petrićevac i Barlovci služene su mise na kojima su sudjelovala djeca.

Misu na Petrićevcu je predvodio fra Anto Ivanović, a u Barlovcima župnik fra Ivo Orlovac. Osobita pažnja posvećenaje najmanjima koji u današnjem vremenu zaslužuju posebnu skrb cijele crkvene zajednice.

Pjesmom su animirali mladi framaši kako bi djeci ovaj dan učinili što radosnijim.

Najdraži trenutakbio im je susret sa Sv. Nikolom koji im je podijelio darove. Framaš Mario Papić, obučen kao sv. Nikola, u pratnji dvojice krampusa, u procesiji je stigao do oltara, te je svoj prisutnoj djeci ispričao zašto je došao baš danas. U njegovom obraćanju djeci pokušao je doznati tko je ove godine bio još bolji, a tko malo manje. Nakon što su krampusi vidjeli da ovdje nema puno posla, sv. Nikola je djeci podijelio prigodne darove koje su za njih pripremili framaši.

Nadamo se da će ovaj običaj ostati i narednih godina, te da će nam župe biti bogatije za još koje dijete.

Za više fotografija kliknite ovdje