I ove godine franjevačko bratstvo na Petrićevcu s malom ali odvažnom grupom vjernika proslavilo je događaj Kristova rođenja misom Polnoćkom u kapeli samostanske crkve sv. Ante Padovanskog. Iako je sve vjernika, što je došlo na misu polnoćku, moglo stati u svega nekoliko kvadrata, na licima ljudi isijavala je radost i vedrina Božićne noći. Iz grla svakog prisutnog se orila Božićna pjesma koja je odzvanjala ograničenim prostorom te se tako stvarao dojam punine i ljepote slavlja. Gvaradijan fra Domagoj prisutne je uveo u slavlje Božićne noći, a kasnije u svojoj homiliji je potaknuo sve nazočne na to kako je smisao Božića u novorođenom Kristu spasitelju svih ljudi. Taj se spasitelj rodio na margini društva kako bi svima bio pristupačan i dohvatljiv, razumljiv i shvatljiv. Nakon svečanog misnog slavlja, svi vjernici koji su došli na Polnoćku proveli su neko vrijeme ispred samostanske crkve uz zdravicu i iskrenu čestitku.

Za više fotografija kliknite ovdje