Kako je već ustaljena praksa i kako to nalažu crkveni propisi potrebno je da svaka župa kroz mandat od pet godina ima izabrane svoje članove župnog pastoralnog vijeća (ŽPV) i župnog ekonomskog vijeća (ŽEV). Zadaća tih članova je da budu najbliži i prvi suradnici mjesnog župnika, da mu pomažu savjetima ali i osobnim angažmanom u stvarima koja se tiču vođenja i upravljanja župom.

Budući da je ove godine istekao mandat prošlim članovima vijeća bilo je potrebno izabrati nove ili potvrditi dotadašnje na idućih pet godina. Nakon što je i naša župa imena svojih 5 kandidata, koji su župljani izabrali, poslala na potvrđivanje mjesnom ordinariju biskupu Franji Komarici on ih je potrvrdio. Tako su petero naših vijećnika na četvrtu nedjelju došašća imali obred uvođenja/potvrđivanja u službi. Naši su vijećnici: Josip Ribić, Vinko Smilčić, Marko Lukenda, Pero Tomić te Marko Barać izrekli svečanu zakletvu prihvaćajući tako mandat vijećnika na narednih pet godina. Neka im Gospodin bude putokaz u njihovom radu i zalaganju za dobro naše župe.

Za više fotografija kliknite ovdje

Za pogledati video zapis kliknite ovdje