U petak, 1. studenoga, proslavljena je svetkovina Svih svetih na Motičkom groblju u Banjoj Luci. Misno slavlje u 11 sati, u kapelici na groblju, predvodio je fra Domagoj Šimić, župnik i gvardijan s Petrićevca uz koncelebraciju fra Duje Ljevara, župnika župe Motike.

U prigodnoj homiliji fra Domagoj je ukazao na važnost sjećanja i molitve za naše pokojne, ali i na izgradnju puta prema svetosti, prema nebu te pripremi ljudi za konačno putovanje i susret s Bogom u Kraljevstvu nebeskom. Također je naglasio kako sveci nisu neki nadrealni,nego sasvim obični ljudi koji su u svoj životni moto uvrstili blaženstva, a koja smo mogli čuti u pročitanome evanđelju. Svatko tko živi takvim životom, živi svetim životom – istaknuo je propovjednik.

Po završetku svete mise, fra Domagoj je izvijestio o nedavno obavljenim aktivnostima: uređen je mali parking, dovedena voda, izgrađen sanitarni čvor, betoniran ulaz, očišćeno groblje… Fra Domagoj je iskoristio priliku te se zahvalio svima koji su svojom pomoću sudjelovali u realizaciji spomenutih aktivnosti. Potom je predstavio knjižice koje su izrađene s ciljem lakše evidencije održavanja groblja i kontakata s vjernicima naglasivši kako će to biti dug proces, ali će se ići polako i sigurno. Također, izvijestio je kako će se od 1. siječnja 2020. godine svi podaci moći pronaći na službenoj stranici samostana Petrićevac, a onaj tko nije dobio knjižicu na groblju bit će je u mogućnosti preuzeti prilikom prvoga sljedećega plaćanja te je čuvati kod sebe.

Nakon svete mise, uz pripremljenu okrepu, uslijedilo je druženje vjernika koji su i ove godine pohodili Motičko groblje.

Za više fotografija kliknite ovdje