Prije nekoliko godina započela je obnova crkve na Petrićevcu, nakon one koja je porušena u zadnjem ratu. Za izgradnju iste potrebna su znatna sredstva. Do sada su sadašnji i bivši župljani petrićevačke župe i štovatelj i sv. Ante Padovanskog sudjelovali u prikupljanju novca, no nažalost kao što znamo to nije dovoljno.
Kao i prije, tako je i ovaj put svoju nesebičnu pomoć i podršku pokazalo Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske na čelu s ministrom Davorom Čordašom (HDZ BiH) s velikom financijskom pomoći u iznosu od 50.000 konvertibilnih maraka te je time omogućen nastavak radova koji su još u tijeku. Ta donacija je od velike važnosti za našu župu, župljane i ostale vjernike katoličke vjeroispovijesti u Banjoj Luci, jer nam jasno daje do znanja da nismo zaboravljeni te da su katolici uvijek bili, da jesu, i da će biti važan dio ovoga kraja.