Na 13. utorak, 6. lipnja, uoči proslave blagdana sv. Ante Padovanskog, mons. dr. Franjo Komarica, biskup banjolučki, posjetio je svoju rodnu župu sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu

Tom prigodom biskup je donio i posvetio moći sv. Ante. Uz biskupa na misi su koncelebrirali župnik i gvardijan samostana fra Dujo Ljevar i kapelan fra Domagoj Šimić.

Biskup je započeo propovijed pitanjima ‘‘Tko vjeruje da je Isus umro?’’ i ‘‘Tko vjeruje da je Isus uskrsnuo?’’, zamolivši puk da digne ruku ako vjeruje. Obratio se gvardijanu upitavši za župljane. Tokom ostatka propovijedi dotaknuo se i života sv. Ante i primjera njegove vjere, te propovijed završio vraćajući se na važnost zajedništva i vjere kako u obitelji tako i u vjerskim zajednicama.

Nakon obreda posvete, svi prisutni su imali mogućnost čašćenja moći uz pjesmu Iz zemaljske. Poslije euharistije uslijedila je molitva litanija. Misa se završila uz pjesmu Do nebesa i slikanje s našim gostom. I.L.