Dana 11. Prosinca, oko 10:00 sati, po završetku misnoga slavlja, sveti Nikola je pohodio našu župu kako bi provjerio da li su se naša djeca ove godine dobro ponašala i nešto novoga i lijepoga naučila. Ili možda suprotno.

Župnik, fra Dujo Ljevar, dotaknuo se tokom sv. Mise važnosti dovođenja djece u Crkvu od malih nogu. Govorio je o tome kako su nas naši roditelji za ruke vodili na mise i vjeronauk prepuštajući jedan dio odgoja redovnicima i sestrama u našim krajevima. Velika je uloga roditelja u duhovnom odgoju zajedno s Crkvom te djeci treba primjere davati od malena, i na sebi.

Poslije mise, djeci su uručeni paketi uz želju da budu iz godine u godinu još bolja kako bi se cijela župna zajednica njima ponosila. Ove godine paketiće je primilo 20-ak djece te će im tokom blagoslova kuća biti uručeni  paketi pristigli iz Caritasa.

Ivana Lukenda