U ponedjeljak 19. rujna 2016. u posjet Franjevačkom samostanu na Petrićevcu došao je gospodin Dragan Davidović,  direktor sekretarijata za vjere u Republici Srpskoj. Nakon kratkog obilaska samostana i crkve fra Dujo Ljevar, gvardijan upoznao je gospodina Davidovića s problemima i poteškoćama s kojima se susreću fratri u samostanu, te se razgovaralo kako i na koji način bi se mogli riješiti ti problemi. Uglavnom se govorilo o nastavku obnove samostana i crkve. Svjesni smo toga da neće se lako pronaći sredstva za nastavak radova, jer okolnosti u kojima se nalazimo nisu baš dobre, ali mi vjerujemo da će se pronaći u bliskoj budućnosti makar djelomično rješenje i da će se radovi na crkvi i samostanu nastaviti.

R.R.