U nedjelju 8. srpnja u samostanskoj i župnoj crkvi sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu – Banja Luka, proslavljena je sv. misa pod kojom su petorica postulanata obukli redovničko odijelo Reda manje braće. Sv. misu predslavio je provincijal Bosne Srebrene fra Jozo Marinčić, uz koncelebraciju ostale prisutne braće iz samostana i drugih župa ove provincije. Obred oblačenja obavio se nakon evanđelja, gdje su kandidate predstavili odgojitelji sjemeništaraca u Visokom-  fra Josip Ikić i fra Josip Mrnjavac. Kandidate je u misnom slavlju otac Provincijal predao meštru novaka fra Marinku koji je blagoslovio habite i predao ih svakom novaku ponaosob te pozvao župnike i svećenike da pomognu novacima pri oblačenju. Kandidati su svojim „Evo me!“ stali ispred oltara i skinuvši svoju svakodnevnu odjeću prihvatili odjeću kušnje – siromaštva, čistoće i poslušnosti. Provincijal je uputio riječi podrške novacima, a župnik i gvardijan samostana na Petrićevcu – fra Dujo Ljevar zahvalio je svim prisutnima te novacima poželio da se prepuste dragom Bogu da ih vodi. Misno slavlje je svojim pjevanjem uljepsao zupni zbor iz Fojnice.

Poslije mise organiziran je ručak za sve prisutne u kripti novoizgrađene crkve, tokom kojega su se svim prisutnima obratili provincijal fra Jozo Marinčić i odgojitelj fra Josip Ikić, poželivši im dobrodošlicu i da se svi lijepo osjećaju u župi domaćina. Zatim su sve goste razveselili pjesmom framaši Frame Petrićevac. Mlada braća zaputila su se u Livno zajedno sa meštrom novaka – fra Marinkom Baotićem, koji će im pomoći u prvim koracima redovničkog života.

Ovogodišnji novaci su:
Fra Spomenko Hričak, Banja Luka